Facebook Drukuj

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia dydaktyczne w grupach 3,4 i 5-latków prowadzone są w oparciu o pakiet Kolorowy start – którego autorem jest znana i ceniona przez nauczycieli wychowania przedszkolnego Wiesława Żaba-Żabińska.

Cykl jest odpowiedzią na zmiany zachodzące obecnie w polskiej oświacie i został opracowany tak, aby korzystać mogły z niego zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i pięcio- oraz sześciolatki. Tym, co wyróżnia go na tle innych propozycji, są dodatkowe zeszyty przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, a także Książka zachęcająca do pracy grupowej

 

Dodatkowo w ramach opłaty za przedszkole zapewniamy zajecia:

  •       j. angielski 

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.  Prowadzone są głównie w formie zabaw grupowych, które sprawiają, że dzieci zaczynają przyswajać język angielski w sposób dla siebie naturalny tak jak się to dzieje w przypadku języka ojczystego.

  •       nauka wczesnego czytania  - Metodą SYMULTANICZNO-SEKWENCYJNĄ

Metoda ta jest oparta na etapach rozwoju mowy dziecka. Wykorzystuje umiejętność słyszenia przez dziecko sylaby (nie głoski).
Metoda łączy symultaniczno-sekwencyjne zdolności lewej półkuli (wprowadzanie ciągów sylab np. PA PO PE PU PÓ Pi PY), z globalnymi sposobami przetwarzania bodźców językowych w prawej półkuli (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wyrazy – TATA, MAMA, PiJE, JE itp.).
Przedszkolak jest bardzo zainteresowany światem liter, warto więc z tego skorzystać. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania (sylabowa) jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

 

  •       rytmika

Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością.Zajęcia rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy psychiczne oraz fizyczne; kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą oraz małą, abstrakcyjne myślenie, koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową, zręczność, skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość i gibkość; oswajają z sytuacjami stresowymi (trema przed występem); a co najważniejsze są doskonałą zabawą.Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywają się z akompaniamentem gitary.

  •       bajkoterapia

Bajkoterapia stanowi odłam biblioterapii i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych, ponieważ wyzwala różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

  •       zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik

  •       warsztaty kulinarne

Taka forma zajęć stanowi doskonałe urozmaicenie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Na zajęciach dzieci  rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady zdrowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Samodzielne przygotowywanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, ponieważ sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji.

  •       zajęcia z ruchu rozwijającego wg metody Weroniki Sherbourne

Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka. Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu.

  •       religia – dla chętnych dzieci

Grafik zajęć dodatkowych w ramach opłaty za przedszkole

 

 

 

Żłobek

 

3 latki

 

4 latki

 

5 latki

Poniedziałek

 

 

10.00

Religia

9.15

Bajkoterapia

9.15

Rytmika

Wtorek

 

Religia

8.50

 Bajkoterapia

9.15

Rytmika

9.15

Religia

Środa

 

Rytmika

11.00

Angielski

11.30

Angielski

12.00

Angielski

Czwartek

 

 

 

 

9.15

Religia

9.15

 Bajkoterapia

Piątek

10.30

Angielski

10.50

Rytmika

10.50

Angielski

11.20

Angielski

 

Religia 1 raz na 2 tygodnie.

Rodzicu!!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

Żłobek: 734-435-029

Przedszkole: 600-800-611

Zapraszamy!!!

Zielona Akademia jest czynna w godzinach 6.30-17.30.