Facebook Drukuj

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia dydaktyczne w grupach 3,4 i 5-latków prowadzone są w oparciu o pakiet wydawnictwa WSIP Planeta dzieci.

"Planeta dzieci to wyjątkowe miejsce dla wszystkich, dla których ważne są prawda, dobro, piękno, szacunek do ludzi i przyrody oraz idee kształtujące pozytywny stosunek do świata. Wartości, które łączą ludzi, tworzą najlepsze środowisko do wszechstronnego i kreatywnego rozwoju, dają dobry start w dorosłe życie. Zapraszamy do udziału w niezwykłej przygodzie, która zaczyna się w przedszkolu.

 

Planeta dzieci to zrównoważony rozwój dziecka i realizacja podstawy programowej:

 • wychowanie w duchu wartości,
 • nowoczesna odsłona Metody Dobrego Startu,
 • atrakcyjne zabawy z kodowaniem,
 • przestrzeń nowych możliwości dzięki materiałom multimedialnym i aplikacji Multiplaneta."

 

 

Dodatkowo w ramach opłaty za przedszkole zapewniamy zajecia:

 •       j. angielski 

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.  Prowadzone są głównie w formie zabaw grupowych, które sprawiają, że dzieci zaczynają przyswajać język angielski w sposób dla siebie naturalny tak jak się to dzieje w przypadku języka ojczystego.

 •       nauka wczesnego czytania  - Metodą SYMULTANICZNO-SEKWENCYJNĄ

Metoda ta jest oparta na etapach rozwoju mowy dziecka. Wykorzystuje umiejętność słyszenia przez dziecko sylaby (nie głoski).
Metoda łączy symultaniczno-sekwencyjne zdolności lewej półkuli (wprowadzanie ciągów sylab np. PA PO PE PU PÓ Pi PY), z globalnymi sposobami przetwarzania bodźców językowych w prawej półkuli (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wyrazy – TATA, MAMA, PiJE, JE itp.).
Przedszkolak jest bardzo zainteresowany światem liter, warto więc z tego skorzystać. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania (sylabowa) jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

 

 •       rytmika

Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością.Zajęcia rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy psychiczne oraz fizyczne; kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą oraz małą, abstrakcyjne myślenie, koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową, zręczność, skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość i gibkość; oswajają z sytuacjami stresowymi (trema przed występem); a co najważniejsze są doskonałą zabawą.Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywają się z akompaniamentem gitary.

 •       bajkoterapia

Bajkoterapia stanowi odłam biblioterapii i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych, ponieważ wyzwala różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

 •       zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik

 •       warsztaty kulinarne

Taka forma zajęć stanowi doskonałe urozmaicenie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Na zajęciach dzieci  rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady zdrowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Samodzielne przygotowywanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, ponieważ sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji.

 •       zajęcia z ruchu rozwijającego wg metody Weroniki Sherbourne

Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka. Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu.

 •       religia – dla chętnych dzieci

Grafik zajęć dodatkowych w ramach opłaty za przedszkole

  Żłobek 3 latki 4 latki 5 latki
Poniedziałek angielski bajkoterapia rytmika religia
Wtorek   religia bajkoterapia rytmika
Środa rytmika angielski 11.00 angielski 11.30 angielski 12.00
Czwartek   rytmika religia bajkoterapia
Piątek   angielski angielski angielski


Religia 1 raz na 2 tygodnie.

Rodzicu!!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

Żłobek : 734-435-029

Przedszkole: 600-800-611

 

Zapraszamy!!!

Zielona Akademia jest czynna w godzinach 6.45-17.15