Facebook Drukuj

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia dydaktyczne w grupach 3 i 4-latków prowadzone są w oparciu o pakiet Kraina Przedszkolaka, który jest zgodny z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

 Kraina przedszkolaka to innowacyjny cykl edukacyjny dla trzylatków, czterolatków oraz pięciolatków. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne rozszerzone treściowo w grupie rocznego przygotowania przedszkolnego, co ułatwia nauczycielowi pracę w grupach mieszanych wiekowo.

Pomysł cyklu został oparty na założeniu, że podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa. Proponowane działania mają formę zabawy, ponieważ to właśnie ona pomaga dziecku poznawać świat i uczyć się w sposób, który jest mu najbliższy - przez naśladowanie, doświadczanie, poszukiwanie rozwiązań metodą prób i błędów, konstruowanie.

Zajęcia dydaktyczne w grupie 5-latków prowadzone są w oparciu o pakiet Tropiciele- Roczne Przygotowanie Przedszkolne.

Pakiet Tropiciele zawiera bogaty program wychowawczy w tym cykl poświęcony emocjom i uczuciom, zawiera ciekawe zestawy ćwiczeń gimnastycznych ponieważ ruch jest podstawą rozwoju umysłu, a także wiele różnorodnych zadań dla prawidłowego rozwoju motoryki małej. Tropiciele zapewniają zarówno rozwój myślenia matematycznego, poszerzają wiedzę na temat przyrody i zapewniają wiele okazji do wypowiedzi i działania, które jest podstawą nauki.

Dodatkowo w ramach opłaty za przedszkole zapewniamy zajecia:

 •       j. angielski 

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.  Prowadzone są głównie w formie zabaw grupowych, które sprawiają, że dzieci zaczynają przyswajać język angielski w sposób dla siebie naturalny tak jak się to dzieje w przypadku języka ojczystego.

 •       nauka wczesnego czytania (dzieci 5-letnie) - Metodą SYMULTANICZNO-SEKWENCYJNĄ

Metoda ta jest oparta na etapach rozwoju mowy dziecka. Wykorzystuje umiejętność słyszenia przez dziecko sylaby (nie głoski).
Metoda łączy symultaniczno-sekwencyjne zdolności lewej półkuli (wprowadzanie ciągów sylab np. PA PO PE PU PÓ Pi PY), z globalnymi sposobami przetwarzania bodźców językowych w prawej półkuli (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wyrazy – TATA, MAMA, PiJE, JE itp.).
Przedszkolak jest bardzo zainteresowany światem liter, warto więc z tego skorzystać. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania (sylabowa) jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

 

 •       rytmika

Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością.Zajęcia rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy psychiczne oraz fizyczne; kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą oraz małą, abstrakcyjne myślenie, koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową, zręczność, skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość i gibkość; oswajają z sytuacjami stresowymi (trema przed występem); a co najważniejsze są doskonałą zabawą.Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywają się z akompaniamentem gitary.

 •       zajęcia metodą dramy
 •       zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik
 •       warsztaty kulinarne

Taka forma zajęć stanowi doskonałe urozmaicenie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Na zajęciach dzieci  rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady zdrowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Samodzielne przygotowywanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, ponieważ sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji.

 •       zajęcia z ruchu rozwijającego wg metody Weroniki Sherbourne

Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka. Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu.

 •       zajęcia grupowe z terapii ręki, diagnoza wszystkich dzieci

Terapia ręki ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców jak i dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów i struktur materiałów oraz ich rozróżniania. Terapia polega na wykonywaniu rozmaitych czynności manualnych dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka i ich doskonaleniu. Terapia uczy też cierpliwości i koncentracji uwagi.

 •       diagnoza logopedyczna
 •       terapia logopedyczna
 •       religia – dla chętnych dzieci

  3 latki 4 latki 5 latki mł. 5 latki st.
Poniedziałek Drama/ Bajkoterapia Religia Angielski Rytmika
    Wczesne czytanie Wczesne Czytanie
Wtorek Rytmika Weronika Sherborne/ Terapia Ręki Drama/ Bajkoterapia Religia
Środa Weronika Sherborne/ Terapia Ręki Drama/ Bajkoterapia Rytmika Angielski
    Wczesne czytanie Wczesne Czytanie
Czwartek Angielski Rytmika Weronika Sherborne/ Terapia Ręki Drama/ Bajkoterapia
Piątek Religia Angielski Religia Weronika Sherborne/ Terapia Ręki
 

Rodzicu!!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

Żłobek: 734-435-029

Przedszkole: 600-800-611

Zapraszamy!!!

Zielona Akademia jest czynna w godzinach 6.30-18.00.