Facebook Drukuj

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia dydaktyczne w grupach 3,4 i 5-latków prowadzone są w oparciu o pakiet Kolorowy start – którego autorem jest znana i ceniona przez nauczycieli wychowania przedszkolnego Wiesława Żaba-Żabińska.

Cykl jest odpowiedzią na zmiany zachodzące obecnie w polskiej oświacie i został opracowany tak, aby korzystać mogły z niego zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i pięcio- oraz sześciolatki. Tym, co wyróżnia go na tle innych propozycji, są dodatkowe zeszyty przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, a także Książka zachęcająca do pracy grupowej

 

Dodatkowo w ramach opłaty za przedszkole zapewniamy zajecia:

 •       j. angielski 

W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.  Prowadzone są głównie w formie zabaw grupowych, które sprawiają, że dzieci zaczynają przyswajać język angielski w sposób dla siebie naturalny tak jak się to dzieje w przypadku języka ojczystego.

 •       nauka wczesnego czytania  - Metodą SYMULTANICZNO-SEKWENCYJNĄ

Metoda ta jest oparta na etapach rozwoju mowy dziecka. Wykorzystuje umiejętność słyszenia przez dziecko sylaby (nie głoski).
Metoda łączy symultaniczno-sekwencyjne zdolności lewej półkuli (wprowadzanie ciągów sylab np. PA PO PE PU PÓ Pi PY), z globalnymi sposobami przetwarzania bodźców językowych w prawej półkuli (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wyrazy – TATA, MAMA, PiJE, JE itp.).
Przedszkolak jest bardzo zainteresowany światem liter, warto więc z tego skorzystać. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania (sylabowa) jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

 

 •       rytmika

Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością.Zajęcia rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy psychiczne oraz fizyczne; kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą oraz małą, abstrakcyjne myślenie, koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową, zręczność, skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość i gibkość; oswajają z sytuacjami stresowymi (trema przed występem); a co najważniejsze są doskonałą zabawą.Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywają się z akompaniamentem gitary.

 •       zajęcia metodą dramy
 •       zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik
 •       warsztaty kulinarne

Taka forma zajęć stanowi doskonałe urozmaicenie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Na zajęciach dzieci  rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady zdrowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Samodzielne przygotowywanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, ponieważ sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji.

 •       zajęcia z ruchu rozwijającego wg metody Weroniki Sherbourne

Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka. Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu.

 •       zajęcia grupowe z terapii ręki, diagnoza wszystkich dzieci

Terapia ręki ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców jak i dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów i struktur materiałów oraz ich rozróżniania. Terapia polega na wykonywaniu rozmaitych czynności manualnych dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka i ich doskonaleniu. Terapia uczy też cierpliwości i koncentracji uwagi.

 •       diagnoza logopedyczna
 •       terapia logopedyczna
 •       religia – dla chętnych dzieci

  3 latki 4 latki - sówki 4 latki- żabki 5 latki 
Poniedziałek Drama/ Bajkoterapia Religia Angielski Rytmika
    Wczesne czytanie Wczesne Czytanie
Wtorek Rytmika Weronika Sherborne/ Terapia Ręki Drama/ Bajkoterapia Religia
Środa Weronika Sherborne/ Terapia Ręki Drama/ Bajkoterapia Rytmika Angielski
    Wczesne czytanie Wczesne Czytanie
Czwartek Angielski Rytmika Weronika Sherborne/ Terapia Ręki Drama/ Bajkoterapia
Piątek Religia Angielski Religia Weronika Sherborne/ Terapia Ręki

Rodzicu!!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

Żłobek: 734-435-029

Przedszkole: 600-800-611

Zapraszamy!!!

Zielona Akademia jest czynna w godzinach 6.30-18.00.