Facebook Drukuj

Witamy w Zielonej Akademii
 

 

Projekt „Zielona Akademia rośnie w siłę!” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej X „Edukacja dla regionu” Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży” Poddziałania 10.1.4 „Edukacja przedszkolna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

We wrześniu otwieramy nowe przedszkole i żłobek Zielona Akademia – z oddziałami integracyjnymi  w Cząstkowie Mazowieckim.
W nowej placówce będziemy wspomagali rozwój dzieci zdrowych i niepełnosprawnych poprzez zabawę w rodzinnej, twórczej atmosferze.
Już wkrótce, od 1 marca, rozpoczynamy rekrutację dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym od 2,5 r.ż. do 6 lat. Zapraszamy dzieci 6-letnie do realizowania obowiązku przedszkolnego w naszym nowym przedszkolu. Do nowego przedszkola będziemy przyjmowali wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Infrastruktura

Przedszkole i żłobek będą się mieściły w budynku o powierzchni użytkowej  660m2, który został zaprojektowany zgodnie z wymogami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Na parterze budynku będzie się mieścił żłobek, dostępny dla 38 dzieci. Tutaj będzie także kuchnia, jadalnia, obszerna szatnia, oraz Gabinet Integracji Sensorycznej. Piętro budynku będzie zajmowało przedszkole, z 4 obszernymi salami oraz gabinetem terapeutycznym, gdzie będą prowadzone indywidualne terapie dzieci. Wszystkie sale będą dysponowały dostępem do łazienek.
Dzieciom zapewnimy także duży, sensoryczny plac zabaw, wyposażony w bezpieczne i atestowane zabawki. Dla wygody Rodziców został zaprojektowany duży, wygodny parking.  

Rozwój dzieci
W nowym przedszkolu i żłobku wykwalifikowana kadra będzie stawiała ogromny nacisk na rozwój Państwa pociech, dostosowany odpowiednio do ich wieku i możliwości. Będzie nam zależało, tak jak dotychczas, by Wasze dzieci zapamiętały czas spędzony z nami jako okres pełen radości i uśmiechu. Będziemy się skupiali na wszechstronnym rozwoju dzieci, chcąc dać im do ręki narzędzia, które w przyszłości ułatwią im naukę w szkole oraz nauczą samodzielnie rozwiązywać ich dziecięce problemy. Żłobek i przedszkole są początkiem dziecięcej drogi – do edukacji i przyszłego życia, dlatego zależy nam niezmiernie, by był to czas ciekawie i z pożytkiem spędzony.


Wysoka jakość usług edukacyjnych
W ramach projektu w roku szkolnym 2018/2019 będziemy mogli zapewnić zapisanym dzieciom wiele ciekawych zajęć. Kadra pedagogiczna nowego przedszkola będzie mogła zyskać nowe kwalifikacje dzięki możliwości podjęcia studiów podyplomowych i kursów, związanych ze specjalistyczną opieką nad dziećmi. Jest dla nas ważne, aby zaoferować wszystkim dzieciom, także tym ze specjalnymi potrzebami, wysokiej jakości edukację.
Wszystkie sale w przedszkolu będą doskonale wyposażone w pomoce dydaktyczne, w każdej z nich będzie tablica multimedialna. Będziemy też mieli do dyspozycji wiele ciekawych pomocy edukacyjnych, które pomogą rozbudzać ciekawość dzieci, m.in. laboratorium chemiczne. W ramach zajęć ogólnorozwojowych dzieci będą mogły korzystać, pod okiem terapeuty, z Gabinetu SI -  ilość sprzętów sportowych i rehabilitacyjnych będzie dla nich świetną inspiracją do ruchu i zabawy.     

W ramach opłaty za przedszkole (370 zł/miesięcznie, dzieci będą miały zapewnione:
-całodziennie wyżywienie
-opiekę w godzinach 6.30-18.00,
-dla dzieci, które będą tego wymagały diagnozę i terapię SI
-zajęcia logopedyczne dla wszystkich dzieci oraz indywidualną terapię dla dzieci jej potrzebujących
-naukę j. angielskiego dwa razy w tygodniu
-codzienną wczesną naukę czytania metodą sylabową
-rytmikę raz w tygodniu
-religię
-zajęcia teatralne
-wycieczki bądź wizyty teatrzyków raz w miesiącu.  
Dzieci z opinią o wczesnym wspomaganiu oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności będą miały zapewnioną terapię. Zarówno przedszkole, jak i żłobek, będą miały oddziały integracyjne.

Mamy nadzieję, że nowa placówka wzbudzi Państwa zainteresowanie. W wakacje zaprosimy zainteresowanych Państwa do oglądania budynku, termin podamy w późniejszym czasie.

 

REKRUTACJA

Od 01 marca rozpoczynamy rekrutację do żłobka i przedszkola z oddziałami integracyjnymi w Cząstkowie Mazowieckim, a także rekrutację kadry. Będziemy potrzebowali następujących pracowników:
-nauczycieli wychowania przedszkolnego
-opiekunek dziecięcych
-pomocy wychowania przedszkolnego
-kucharkę
-pielęgniarkę
-psychologa dziecięcego.
CV ze zdjęciem prosimy wysyłać na adres email: przedszkole@zielonaakademia.pl, bądź złożyc w sekretariacie przedszkola w Czosnowie.
Karty zapisu dzieci do przedszkola i żłobka będą do pobrania na stronie www.zielonaakademia.pl lub w przedszkolu w Czosnowie.

 

 Serdecznie zapraszamy! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

 

Zielona Akademia w Czosnowie

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Zielona Akademia mieści się w centrum gminy Czosnów. Położenie budynku: przy drodze wylotowej z Czosnowa, niedaleko przystanku autobusowego, sprawia, że łatwo do nas dotrzeć. Nasza atrakcyjna lokalizacja sprawia, że mamy blisko do najważniejszych ośrodków naszej Gminy, z czego chętnie korzystamy. Współpracujemy z lokalnymi ośrodkami kultury, z policją, strażą pożarną, Urzędem Gminy Czosnów.

Sam budynek przedszkola i żłobka spełnia najwyższe standardy, a także wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Układ pomieszczeń został w pełni przystosowany do pobytu dzieci. Jest tu jasno, przestronnie, dzieci mają dużo miejsca w salach i poza nimi.  

Przedszkole mieści się na dwóch kondygnacjach, parter dzieli z Niepublicznym Żłobkiem.  Budynek  posiada:

 • 6 nowocześnie urządzonych sal dydaktycznych. Sale są przestronne i jasne. Podłogi pokryte są higieniczną wykładziną PCV oraz dywanową. Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, aby zapewnić dzieciom miejsce do twórczej zabawy, leżakowania i odpoczynku. Każda z sal została wyposażona w nowoczesne mebelki, wiele pomocy dydaktycznych ( tablice tematyczne, książki, gry), różnorodne, kolorowe i atestowane zabawki. Niektóre z sal są wyposażone w tablice interaktywne.

 • gabinet do zajęć indywidualnych  np. logopedycznych

 • duża sala z lustrami do zajęć gimnastycznych, karate i zumby.

 • łazienki w każdej sali. Każda z łazienek posiada kilka umywalek przystosowanych do dzieci oraz toalety z kabinkami, dzięki którym najstarsze dzieci nie czują skrępowania.

 • duży plac zabaw pełen zieleni z wyznaczoną częścią dla przedszkola oraz żłobka. Nawet najmniejszy wychowanek naszego przedszkola znajdzie miejsce bezpieczne do zabawy.

 • dwie duże szatnie: przestronną szatnię żłobkową z poczekalnią dla rodziców oraz własnym wejściem. Przedszkolna szatnia posiada własne wejście oraz toaletę terenową, dzięki której każde dziecko podczas pobytu na świeżym powietrzu ma blisko do toalety.

 • przestronną jadalnię.

 • własną kuchnię, gdzie dwie Panie Kucharki przygotowują smaczne posiłki, biorąc pod uwagę także dzieci alergiczne.

 • przestronny parking znajdujący się na ogrodzonym terenie przedszkola, przylegający bezpośrednio  do budynku.

 • rekuperację: wentylacja mechaniczna umożliwia nadmuch świeżego powietrza do budynku oraz wyciąg zużytego powietrza na zewnątrz, a także pozwala na odzysk ciepła z powietrza wywiewanego. 

 • Plac zabaw, z podziałem na żłobek i przedszkole, jest zmodernizowany. W marcu 2016 r. został oddany do użytku nowy, ulepszony plac zabaw.

BEZPIECZEŃSTWO

Wiadomo, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, dlatego też nasi nauczyciele dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, które minimalizuje ryzyko niebezpiecznych zdarzeń.

Aby mieć absolutną pewność, że dzieci są w naszych placówkach bezpieczne:

 • wszyscy nauczyciele przechodzą regularne szkolenia dotyczące pierwszej pomocy, BHP oraz ochrony przeciwpożarowej;

 • odpowiednio wyposażone apteczki są dostępne na każdym piętrze budynku;

 • budynek, w którym mieści się nasza placówka uzyskał akceptację Sanepidu i Straży Pożarnej

Rodzicu!!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

Żłobek: 734-435-029

Przedszkole: 600-800-611

Zapraszamy!!!

Zielona Akademia jest czynna w godzinach 6.30-18.00.