Facebook Drukuj

Witamy w Zielonej Akademii
 

We wrześniu 2018r powstało nowe przedszkole i żłobek Zielona Akademia – z oddziałami integracyjnymi  w Cząstkowie Mazowieckim.
W nowej placówce wspomagamy rozwój dzieci zdrowych i niepełnosprawnych poprzez zabawę w rodzinnej, twórczej atmosferze.

Infrastruktura

Przedszkole i żłobek mieszczą się w budynku o powierzchni użytkowej  660m2, który został zaprojektowany zgodnie z wymogami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Na parterze budynku znajduje się żłobek, dostępny dla 38 dzieci. Tutaj jest także kuchnia, jadalnia, obszerna szatnia, oraz Gabinet Integracji Sensorycznej. Piętro budynku  zajmuje przedszkole, z 4 obszernymi salami oraz gabinetem terapeutycznym, gdzie prowadzone są indywidualne terapie dzieci. Wszystkie sale dysponują dostępem do łazienek.
Dzieciom zapewnimy także duży, sensoryczny plac zabaw, wyposażony w bezpieczne i atestowane zabawki. Dla wygody Rodziców został zaprojektowany duży, wygodny parking.  

Rozwój dzieci
W przedszkolu i żłobku wykwalifikowana kadra  stawia ogromny nacisk na rozwój Państwa pociech, dostosowany odpowiednio do ich wieku i możliwości. Zależy nam, by Wasze dzieci zapamiętały czas spędzony z nami jako okres pełen radości i uśmiechu. Skupiamy się na wszechstronnym rozwoju dzieci, chcąc dać im do ręki narzędzia, które w przyszłości ułatwią im naukę w szkole oraz nauczą samodzielnie rozwiązywać ich dziecięce problemy. Żłobek i przedszkole są początkiem dziecięcej drogi – do edukacji i przyszłego życia, dlatego zależy nam niezmiernie, by był to czas ciekawie i z pożytkiem spędzony.


Wysoka jakość usług edukacyjnych
Wszystkie sale w przedszkolu są doskonale wyposażone w pomoce dydaktyczne, w każdej z nich jest tablica multimedialna. Mamy do dyspozycji wiele ciekawych pomocy edukacyjnych, które pomogą rozbudzać ciekawość dzieci, m.in. laboratorium chemiczne. W ramach zajęć ogólnorozwojowych dzieci mogą korzystać, pod okiem terapeuty, z Gabinetu SI -  ilość sprzętów sportowych i rehabilitacyjnych jest dla nich świetną inspiracją do ruchu i zabawy.     

W ramach opłaty za przedszkole dzieci mają zapewnione:
-całodziennie wyżywienie
-opiekę w godzinach 6.45-17.30,
-dla dzieci, które będą tego wymagały diagnozę i terapię SI
-zajęcia logopedyczne dla wszystkich dzieci oraz indywidualną terapię dla dzieci jej potrzebujących
-naukę j. angielskiego dwa razy w tygodniu
-codzienną wczesną naukę czytania metodą sylabową
-rytmikę raz w tygodniu
-religię
 
Dzieci z opinią o wczesnym wspomaganiu oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności będą miały zapewnioną terapię. Zarówno przedszkole, jak i żłobek, mają oddziały integracyjne.

Mamy nadzieję, że nasza placówka wzbudzi Państwa zainteresowanie. 

 

 Serdecznie zapraszamy! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

 

 

Rodzicu!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

 Przedszkole: 600 800 356

Żłobek: 600 018 625