Facebook Drukuj

Witamy w Zielonej Akademii
 

We wrześniu otwieramy nowe przedszkole i żłobek Zielona Akademia – z oddziałami integracyjnymi  w Cząstkowie Mazowieckim.
W nowej placówce będziemy wspomagali rozwój dzieci zdrowych i niepełnosprawnych poprzez zabawę w rodzinnej, twórczej atmosferze.
Już wkrótce, od 1 marca, rozpoczynamy rekrutację dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym od 2,5 r.ż. do 6 lat. Zapraszamy dzieci 6-letnie do realizowania obowiązku przedszkolnego w naszym nowym przedszkolu. Do nowego przedszkola będziemy przyjmowali wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Infrastruktura

Przedszkole i żłobek będą się mieściły w budynku o powierzchni użytkowej  660m2, który został zaprojektowany zgodnie z wymogami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Na parterze budynku będzie się mieścił żłobek, dostępny dla 38 dzieci. Tutaj będzie także kuchnia, jadalnia, obszerna szatnia, oraz Gabinet Integracji Sensorycznej. Piętro budynku będzie zajmowało przedszkole, z 4 obszernymi salami oraz gabinetem terapeutycznym, gdzie będą prowadzone indywidualne terapie dzieci. Wszystkie sale będą dysponowały dostępem do łazienek.
Dzieciom zapewnimy także duży, sensoryczny plac zabaw, wyposażony w bezpieczne i atestowane zabawki. Dla wygody Rodziców został zaprojektowany duży, wygodny parking.  

Rozwój dzieci
W nowym przedszkolu i żłobku wykwalifikowana kadra będzie stawiała ogromny nacisk na rozwój Państwa pociech, dostosowany odpowiednio do ich wieku i możliwości. Będzie nam zależało, tak jak dotychczas, by Wasze dzieci zapamiętały czas spędzony z nami jako okres pełen radości i uśmiechu. Będziemy się skupiali na wszechstronnym rozwoju dzieci, chcąc dać im do ręki narzędzia, które w przyszłości ułatwią im naukę w szkole oraz nauczą samodzielnie rozwiązywać ich dziecięce problemy. Żłobek i przedszkole są początkiem dziecięcej drogi – do edukacji i przyszłego życia, dlatego zależy nam niezmiernie, by był to czas ciekawie i z pożytkiem spędzony.


Wysoka jakość usług edukacyjnych
W ramach projektu w roku szkolnym 2018/2019 będziemy mogli zapewnić zapisanym dzieciom wiele ciekawych zajęć. Kadra pedagogiczna nowego przedszkola będzie mogła zyskać nowe kwalifikacje dzięki możliwości podjęcia studiów podyplomowych i kursów, związanych ze specjalistyczną opieką nad dziećmi. Jest dla nas ważne, aby zaoferować wszystkim dzieciom, także tym ze specjalnymi potrzebami, wysokiej jakości edukację.
Wszystkie sale w przedszkolu będą doskonale wyposażone w pomoce dydaktyczne, w każdej z nich będzie tablica multimedialna. Będziemy też mieli do dyspozycji wiele ciekawych pomocy edukacyjnych, które pomogą rozbudzać ciekawość dzieci, m.in. laboratorium chemiczne. W ramach zajęć ogólnorozwojowych dzieci będą mogły korzystać, pod okiem terapeuty, z Gabinetu SI -  ilość sprzętów sportowych i rehabilitacyjnych będzie dla nich świetną inspiracją do ruchu i zabawy.     

W ramach opłaty za przedszkole (375 zł/miesięcznie, dzieci będą miały zapewnione:
-całodziennie wyżywienie
-opiekę w godzinach 6.30-18.00,
-dla dzieci, które będą tego wymagały diagnozę i terapię SI
-zajęcia logopedyczne dla wszystkich dzieci oraz indywidualną terapię dla dzieci jej potrzebujących
-naukę j. angielskiego dwa razy w tygodniu
-codzienną wczesną naukę czytania metodą sylabową
-rytmikę raz w tygodniu
-religię
-zajęcia teatralne
-wycieczki bądź wizyty teatrzyków raz w miesiącu.  
Dzieci z opinią o wczesnym wspomaganiu oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności będą miały zapewnioną terapię. Zarówno przedszkole, jak i żłobek, będą miały oddziały integracyjne.

Mamy nadzieję, że nowa placówka wzbudzi Państwa zainteresowanie. W wakacje zaprosimy zainteresowanych Państwa do oglądania budynku, termin podamy w późniejszym czasie.

 

 

 Serdecznie zapraszamy! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

 

 

Rodzicu!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

 Przedszkole: 600 800 356