Facebook Drukuj

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia dydaktyczne w zerówce prowadzone są w oparciu o pakiet Elementarz sześciolatka -  jest to publikacja z kursem czytania, kompleksowy zestaw tekstów i ćwiczeń dla dzieci, które są zainteresowane nauką czytania.

 • Ułatwia naukę czytania dzięki ciekawym tekstom.
 • Rozbudza zainteresowanie literaturą, zawiera utwory do słuchania znanych i cenionych autorów.
 • Zachęca do rozmów i dzielenia się swoimi przemyśleniami dzięki pytaniom inicjującym i historyjkom obrazkowym.

Zajęcia dydaktyczne w grupach 3,-latków prowadzone są w oparciu o pakiet Kolorowy start – którego autorem jest znana i ceniona przez nauczycieli wychowania przedszkolnego Wiesława Żaba-Żabińska.

Cykl jest odpowiedzią na zmiany zachodzące obecnie w polskiej oświacie i został opracowany tak, aby korzystać mogły z niego zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i pięcio- oraz sześciolatki. Tym, co wyróżnia go na tle innych propozycji, są dodatkowe zeszyty przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, a także Książka zachęcająca do pracy grupowej

Dodatkowo w ramach opłaty za przedszkole i zerówkę zapewniamy:

 • J. angielski, codziennie w zerówce, 2 razy w tygodniu w grupie 3-latków                                                                                                  W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.  Prowadzone są głównie w formie zabaw grupowych, które sprawiają, że dzieci zaczynają przyswajać język angielski w sposób dla siebie naturalny tak jak się to dzieje w przypadku języka ojczystego.
 • Rytmika- 1 raz w tygodniu.                                                                                                                                                                        Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością.Zajęcia rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy psychiczne oraz fizyczne; kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą oraz małą, abstrakcyjne myślenie, koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową, zręczność, skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość i gibkość; oswajają z sytuacjami stresowymi (trema przed występem); a co najważniejsze są doskonałą zabawą.Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywają się z akompaniamentem gitary.
 • Zajęcia teatralne- 
 • Religia – 1 raz w tygodniu
 • Nauka wczesnego czytania metodą sylabową, codziennie z wychowawcą grupy.

  Metoda ta jest oparta na etapach rozwoju mowy dziecka. Wykorzystuje umiejętność słyszenia przez dziecko sylaby (nie głoski).
  Metoda łączy symultaniczno-sekwencyjne zdolności lewej półkuli (wprowadzanie ciągów sylab np. PA PO PE PU PÓ Pi PY), z globalnymi sposobami przetwarzania bodźców językowych w prawej półkuli (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wyrazy – TATA, MAMA, PiJE, JE itp.).
  Przedszkolak jest bardzo zainteresowany światem liter, warto więc z tego skorzystać. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania (sylabowa) jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

 • Logopedia – 1 raz w tygodniu oraz indywidualna terapia dla dzieci potrzebujących
 • Zajęcia z psychologiem

Rodzicu!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

 Przedszkole: 600 800 356