Facebook Drukuj

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia dydaktyczne w grupach 3,4 i 5-latków prowadzone są w oparciu o pakiet wydawnictwa WSIP Planeta dzieci.

"Planeta dzieci to wyjątkowe miejsce dla wszystkich, dla których ważne są prawda, dobro, piękno, szacunek do ludzi i przyrody oraz idee kształtujące pozytywny stosunek do świata. Wartości, które łączą ludzi, tworzą najlepsze środowisko do wszechstronnego i kreatywnego rozwoju, dają dobry start w dorosłe życie. Zapraszamy do udziału w niezwykłej przygodzie, która zaczyna się w przedszkolu.

 

Planeta dzieci to zrównoważony rozwój dziecka i realizacja podstawy programowej:

 • wychowanie w duchu wartości,

 • nowoczesna odsłona Metody Dobrego Startu,

 • atrakcyjne zabawy z kodowaniem,

 • przestrzeń nowych możliwości dzięki materiałom multimedialnym i aplikacji Multiplaneta."

 

Dodatkowo w ramach opłaty za przedszkole i zerówkę zapewniamy:

 • J. angielski, codziennie w zerówce, 2 razy w tygodniu w grupie 3-latków- W naszym przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pół godziny.  Prowadzone są głównie w formie zabaw grupowych, które sprawiają, że dzieci zaczynają przyswajać język angielski w sposób dla siebie naturalny tak jak się to dzieje w przypadku języka ojczystego.

 • Rytmika- 1 raz w tygodniu- Jest to metoda wychowania muzycznego. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością.Zajęcia rytmiki rozwijają umiejętności muzyczne; wspomagają procesy psychiczne oraz fizyczne; kształtują aparat fonetyczny, pracę przepony, motorykę dużą oraz małą, abstrakcyjne myślenie, koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową, zręczność, skoczność, szybkość, zwinność, wytrzymałość i gibkość; oswajają z sytuacjami stresowymi (trema przed występem); a co najważniejsze są doskonałą zabawą.

 • Religia – 1 raz w tygodniu

 • Nauka wczesnego czytania metodą sylabową, codziennie z wychowawcą grupy.

  Metoda ta jest oparta na etapach rozwoju mowy dziecka. Wykorzystuje umiejętność słyszenia przez dziecko sylaby (nie głoski).
  Metoda łączy symultaniczno-sekwencyjne zdolności lewej półkuli (wprowadzanie ciągów sylab np. PA PO PE PU PÓ Pi PY), z globalnymi sposobami przetwarzania bodźców językowych w prawej półkuli (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wyrazy – TATA, MAMA, PiJE, JE itp.).
  Przedszkolak jest bardzo zainteresowany światem liter, warto więc z tego skorzystać. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania (sylabowa) jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  Zajęcia prowadzone są w formie zabawy.

 • Logopedia – 1 raz w tygodniu oraz indywidualna terapia dla dzieci potrzebujących

 • Zajęcia z psychologiem

Rodzicu!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

 Przedszkole: 600 800 356

Żłobek: 600 018 625