Facebook Drukuj

Własna kuchnia
 Nasze  przedszkole posiada własną kuchnię, posiłki przygotowywane są na miejscu. Nasza kuchnia spełnia wymagania Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz systemu HACCP. 

Żywimy dzieci w zgodzie z naturą

Kuchnia Zielonej Akademii nawiązuje do tradycyjnego żywienia, z tą różnicą, że teraz, zgodnie z obecną wiedzą dietetyczną, promuje się produkty mniej tłuste i ogólnie „lżejsze”. Zasady naturalnego żywienia mówią nam:

- jedzmy warzywa i owoce lokalne, sezonowe, rosnące w naszym kraju – są zdrowe, nie przebyły długiej drogi i nie były traktowane substancjami przedłużającymi ich trwałość, zawierają więc dużo witamin. Wybierajmy najlepiej te z upraw ekologicznych, niepryskane, w sezonie będą tańsze niż importowane banany i pomarańcze, którymi zachłysnęliśmy się ponad 20 lat temu, bo już wszędzie i zawsze można je kupić;

- pamiętajmy, że rodzime owoce możemy zjadać w całości, ze skórką, w której jest wiele cennych składników, a z warzyw wykorzystujmy zarówno korzeń, jak i liście (np. pietruszka czy młode buraki);

- wybierajmy żywność jak najmniej przetworzoną – produkty z mąki pełnoziarnistej, zioła zamiast gotowych przypraw z dużą ilością soli, mięso zwierząt, które nie pochodzą z hodowli przemysłowej.

W Zielonej Akademii pamiętamy, że te zasady są szczególnie ważne w przypadku dzieci, które rozwijają się i rosną. Dlatego naszych podopiecznych żywimy naturalnymi i urozmaiconymi produktami, zapewniamy im zbilansowaną dietę. Dodatkowo dzięki temu od małego wyrobią sobie odpowiednie nawyki żywieniowe.  

Nasze posiłki są nie limitowane zawsze przewidujemy dokładki. Do każdego posiłku dzieci dostają picie w postaci: kompotu, wody lub herbatki owocowej. Dodatkowo w przedszkolu znajdują się dystrybutory z wodą. 

 

Rodzicu!

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj - nasze przedszkole przyjazne jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Skontaktuj się z nami:

 Przedszkole: 600 800 356

Żłobek: 600 018 625